Sedye Asansörleri
Sedye Asansörleri
Sedye Asansörleri

Sedye asansörleri tam otomatik 630 ile 1600 kg kaldırma kapasitesine sahip olması gerekmektedir. ( Sınıf III )Özel durumlarda daha yüksek kapasiteli sedye asansörleri yer müsait olduğunca yapılabilir. 

En az 1 sedye ve 1 refakatçinin rahat bir şekilde seyahat edebileceği şekilde yapılmalıdır. Hastanelerde kullanılan sedye asansörlerinin özellikleri, her zaman için mümkün olan en yüksek teknoloji kullanılarak tasarımlanmalıdır. Sedyedeki hastanın gözünü almayan aydınlatmalar ve hastanın kendini daha iyi hissetmesini sağlaması amacı ile konfor, estetik gibi ayrıntılara özellikle dikkat edilir. 

Frekans kontrollü kademesiz hız sistemleri sayesinde, hassas kat seviyesi ayarı ile tekerlekli sandalye, sedye gibi araçlar ile giriş çıkış yapılırken takılma riski en aza indirilmiştir. Sedye çarpma seviyesine konulan çarpma kirişleri kabinde oluşan çarpma sırasında hastaya ve kabine verebilecek zararları kaldıracak şekilde tasarımlanır.

Hız seçimleri binalar çok yüksek olmasa da 1,6 m/sn seçilerek hastaların veya doktorların en kısa zamanda istedikleri kata ulaşması sağlanmaktadır. Hijyenik şartlara dikkat edilmesi gereken sedye asansörlerinde paslanmaz çelik kabin içi kaplamaları, anti bakteriyel taban malzemeleri seçilir. Tam otomatik kapılı ve frekans kontrollü çözümler dışında, çift hızlı yarım otomatik kapılı asansörlerimizde bazı hastaneler de yeterli olabilmektedir.

DigiPara Liftdesigner We use DigiPara Liftdesigner for elevator drawings